Aktuality

Putovní pohár doputoval k novému vítězi

Putovní pohár doputoval k novému vítězi

23.8.2017 | V putovním poháru-celoroční soutěži zaměřené na podporu motivace ke vzdělávání jsme ocenili nové vítěze. Odměny, které děti získaly, darovaly Městské lesy Hradec Králové, Česká pošta a pojišťovna Generali. Vzdělávání a domácí příprava v rodině je jednou z klíčových činností Komunitního centra ZIP.

 

Na městské ubytovně, kde Komunitní centrum ZIP působí jako dobrovolná sociální služba, probíhá příprava do školy dvakrát týdně. Nejprve se s dětmi věnujeme vypracování domácích úkolů, prezentací nebo referátu. Po splněních svých školních povinností mají možnost procvičovat to, co jim právě dělá problémy. Nejčastěji je to český jazyk a anglický jazyk, u mladších dětí potom čtení nebo prvouka.

Čtyři pracovníci pomáhají skupině okolo osmi dětí. „Tento školní rok byl výjimečný díky úzké spolupráci s dobrovolníky, kteří nám na ubytovně Brněnská při přípravě do školy pomáhali. Díky této spolupráci bylo možné věnovat se každému dítěti individuálně a řešit to, co nejvíce potřebuje intenzivně.“ vysvětluje sociální pracovnice Mgr. Vendula Topinková.

Odměnou za pravidelnou docházku a dodržování pravidel na klubu a pilnou práci je dětem omalovánka a bod do speciálně vytvořené tabulky pro soutěž Putovní pohár. Na konci každého měsíce se body sečtou a ten, kdo má bodů nejvíce, získává malou odměnu. „Nejčastěji jsou to drobné školní potřeby jako sešit, pero nebo pastelky, na které při špatné finanční situaci v rodině peníze nestačí. Hlavním lákadlem je ale výhra na konci školního roku, kdy se sečtou body za všech deset měsíců.“ Doplňuje Mgr. Zuzana Martišková, sociální pracovnice.

Díky letošním sponzorům, kteří nám věnovali spoustu krásných cen, byla letošní závěrečná výhra v Putovním pohárů opravdu lákavá. Od České pošty jsme získali barevné křídy a záložky, od Městských lesů Hradec Králové například pohádkové knížky a DVD, od pojišťovny Generali například klíčenky puzzle nebo šátky.

Poděkování patří nejen výše zmíněným sponzorům, ale i dobrovolníkům za pomoc při přípravě do školy a za spolupráci hradeckým základním školám.

 

Mgr. Šárka Zbiňová

Vedoucí Komunitního centra ZIP