Aktuality

Pod nadjezdem to během roku žilo

Pod nadjezdem to během roku žilo

21.12.2017 | Od počátku roku 2017 pracovníci Salingeru, z.s. a místní aktivní občané realizovali projekt Já a Ty=Společně v Bidlově parku. V průběhu celého roku probíhalo sbírání krátkých anket mezi obyvateli okolních domů a mezi návštěvníky čtyř komunitních setkání. V anketách jsme zjišťovali nejen názory na současný stav parku, ale zajímalo nás, co by si obyvatelé v parku přáli mít. Závěr projektu tvoří výstava fotografií mapující veškeré akce v Bidlově parku.
Tu můžete nyní spatřit v kavárně Kraft a dále v lednu v Infocentru Hradec Králové.

 “Naším cílem bylo park oživit, ukázat ho obyvatelům z lepší strany a aktivizovat samotné obyvatele. Každá akce byla tematicky spojena s ročním obdobím, ve kterém probíhala. Snažili jsme se zaujmout všechny obyvatele žijící v okolí parku. Pod nadjezdem žijí nejen české či romské rodiny, ale i třeba rodiny původem z Číny. Bylo příjemné vidět, že i takto různorodé rodiny zajímají podobné aktivity. Úspěch sklidila např. kartářka či společné grilování,” dodává Zuzana Martišková, jedna z realizátorek projektu.

Na každém komunitním setkání si děti se svými rodiči vyzkoušeli připravené volnočasové aktivity, tvůrčím směrem zaměření návštěvníci si odnesli vlastní dekoraci, sportovci se zapotili při parkouru a rugby. A ti, kteří raději odpočívají, mohli využít nové lavičky instalované Technickými službami města Hradec Králové nebo ochutnat kávu od Café Na kole.

Projekt Já a Ty = Společně v Bidlově parku ukázal, že se v parku může dít něco zajímavého, že park má potenciál a třeba bude i příští rok sloužit příjemnému setkávání přátel.

A proč se Bidlův park jmenuje Bidlův park? Odpověď najdete na webových stránkách projektu www.bidluvpark.cz

PF 2019