Nabízíme

Co nabízíme?

…místo přátelské rodině…

  • Připravujeme rodiče na rodičovství
  • Upozorňujeme na možná úskalí, která rodičovství přináší
  • Nabízíme přirozené prostředí, kde rodiče mohou sdílet problémy v péči o dítě
  • Podporujeme rodiče v odpovědném přístupu k výchově dětí a ukazujeme, jak se vyhnout chybám ve výchově
  • Posilujeme sebevědomí rodiče
  • Pohlídáme

 

 

Nabízíme prostor o velikosti 320 metrů čtverečních, kde rodičům představujeme aktivity komerčního i nekomerčního rázu. Prostory jsou rozděleny na tělocvičnu, kavárnu s dětským koutkem, kde si zároveň můžete pohrát pod kontrolou „hlídací tety,“ a učebnu. Ta slouží k obchodním setkáním a vzdělávacím aktivitám.

Prostor slouží také jako kamenné zázemí projektu „Rodinné pasy“ královéhradeckého kraje. Rodiče tu mají možnost registrovat se a dozvědět se vše o tomto projektu.

Nekomerční aktivity:

Poradenství skupinové a individuální s výstižným názvem „Šťastná máma s přehledem“

Uskutečňujeme skupinové sezení, které se zaměřuje na: psychoterapii, somatická psychoterapii – práce s tělem, metody zvládání stresu a relaxace, metody mindfulness, koučink individuální, facilitace skupinových procesů, mentální trénink, projektivní diagnostické techniky, imaginace, sdílení, arteterapie.

Na toto skupinové poradenství navazuje úzce i individuální poradenství.

Hlídání dětí (doprovodná služba)

Hlídání dětí v herně je zajištěno jako doprovodná služba k ostatním aktivitám realizovaným v rámci projektu (cyklus přednášek, poradenské aktivity, poradenství).

Working centrum

Je určeno pro rodiče na mateřské či rodičovské dovolené. V určené dny po rezervaci zajišťujeme možnost práce na počítači s přístupem na internet a možností tisku v naší zasedací místnosti, kde budou mít klid na práci a zároveň možnost hlídání svého dítěte naší zkušenou „hlídací tetou“ v hracím koutku. Mohou tak při péči o své dítě rozvíjet svoji pracovní kariéru.  Tuto možnost nabízíme ve vyhrazených časech vždy ve středu a čtvrtek od 15:00 – 18:00 hod a v pátek dopoledne od 10:00 do 12: 00 hodin po domluvě na tel. čísle 776 242 385 či 607 578 144.

Tyto aktivity jsou podporovány v rámci dotačních programů Rodina a ochrana práv dětí MPSV, dále programu na podporu prorodinných aktivit Královéhradeckého kraje a z podpory Statutárního města Hradec Králové pro oblast rodin.

 

Komerční aktivity

 

Prenatální kurz pro budoucí rodiče

Kurz je rozdělen do části teoretické a praktické. Teoretická část se týká obou rodičů, kde se v rámci přednášek rodiče dozví základní informace o těhotenství a jeho úskalí, porodu a období šestinedělí a péči o kojence. Praktická část se týká budoucí maminky. Jde o pravidelné cvičení jednou týdně, kdy se posilují svaly, které se v budoucnu budou přetěžovat a protahují se svaly, které můžou bolet.  Cvičit mohou „těhulky“ od 12. týdne, které mají povolení od lékaře. Více informací na tel. p. Černá 776 242 385.

Cvičení pro maminky po šestinedělí

Každá maminka chce být po porodu rychle v kondici. Tato hodina nabízí cvičení maminek v doprovodu dětí. Více informací na tel. p. Černá 776 242 385.

Kurz psychomotorického vývoje dítěte od 1 roku do 3 let

Aktivita je zaměřena především na podporu motorického vývoje dítěte. V rámci této aktivity nabízíme 3 úrovně kurzu, a to v závislosti na věku dítěte (od 1 roku věku, od 2 let, od 3 let). U prvních dvou variant jde o cvičení rodiče s dětmi od 1 roku a od 2 let, od 3 let už zkoušíme dítě osamostatňovat a aklimatizovat na skupinu dětí. Více informací na tel. p. Černá 776 242 385.

Pilates a rehabilitační pilates (Jolana Novotná)

Pilates je cvičební styl, který klade důraz na pevné tělo uvnitř a jeho funkčnost na povrchu. Mít funkční tělo znamená mít ho pevné i pružné zároveň. Výhodou cvičení Pilates je, že ho může cvičit kdokoli - ženy i muži všech věkových kategorií. Víc informací na webu www.pilatesnovotna.cz

Břišní tance se Sahar

Sahar v překladu znamená rozbřesk, počátek něčeho nového a to je také to, co bychom chtěli ženám předat. Kromě všech pozitivních účinků, které má orientální tanec na zdraví, bychom chtěli ženy naučit, aby do svého života pustily více radosti, lásky a spokojenosti se sebou a tím pádem i s okolím. Bližší informace na webu  www.sahar.cz

Taiči

Přináší klid v duši, ulevuje od bolesti a napomáhá tak ke zlepšování celkového zdraví. Pomalé pohyby, které se v Taiči provádějí, vedou k uvolnění svalstva i psychického napětí. Existuje celá řada odborných studií, které prokázaly, že Taiči skutečně uzdravuje. Bolesti zad, vysoký krevní tlak, nadváha, stres, deprese – to všechno jsou oblasti, na které Taiči pozitivně působí. Více informací na tel. p. Klímová 725 853 242.

Port De Bras

Port de Bras vychází z pohybů klasického i moderního tance, protahuje zkrácené svaly a uvolňuje páteř. Tanečně kondiční lekce zacílená na rozvoj pohybové koordinace a kontroly držení těla. Cílem je zlepšit schopnost správného zapojení hlubokých i povrchových svalových skupin. Ladné pohyby, relaxační muzika, odpočinek a požitek z tance. Choreografie je uspořádána tak, aby ji zvládl každý a odnesl si čistou hlavu a úsměv na tváři. Více informací na telefonu p. Černá 776 242 385.

Rehabilitační cvičení

Hodina plná rehabilitačního cvičení pod vedením Lindy Bartošové. Více informací na tel. p. Bartošová 777 551 248.

Angličtina pro maminky

V učebně mají rodiče možnost se v průběhu mateřské a rodičovské dovolené zdokonalovat v anglickém jazyce. Jde o malou skupinu rodičů. Lektorka si tvoří skupinu začátečníků, mírně pokročilých, pokročilých. Více informací na tel. p. Dančáková 604 449 091.

Hlídání

Jde o službu pro rodiče, kteří si potřebují zaběhnout na úřad, nakoupit… Hlídání nabízíme denně ve všední den od 9 do 18 hodin. Hlídání je zvýhodněné pro rodiny, které se zaregistrovali u rodinných pasů.

Organizování oslavy

Naše prostory slouží i na pořádání různých rodinných oslav. Více informací v rubrice ke stažení.

Pronájmy

Naše prostory je možné si pronajmout. Nabízíme k pronajmutí tělocvičnu, která je rodinného typu. Pro maximálně 10 – 15 klientů. V blízkosti jsou šatny s uzamykatelnými skříňkami a sociálním zařízením včetně sprch. Dále pronajímáme učebnu pro maximálně 20 lidí s možností zapůjčení plátna, dataprojektoru a flipchartu. Bližší informace Vám sdělíme na emailu budulinek@salinger.cz nebo na tel. p. Černá 776 242 385.

 

PF 2019