Nabízíme

Co nabízíme?

…místo přátelské rodině…

  • Připravujeme rodiče na rodičovství
  • Upozorňujeme na možná úskalí, která rodičovství přináší
  • Nabízíme přirozené prostředí, kde rodiče mohou sdílet problémy v péči o dítě
  • Podporujeme rodiče v odpovědném přístupu k výchově dětí a ukazujeme, jak se vyhnout chybám ve výchově
  • Posilujeme sebevědomí rodiče
  • Pohlídáme

 

 

Nabízíme prostor o velikosti 320 metrů čtverečních, kde rodičům představujeme aktivity komerčního i nekomerčního rázu. Prostory jsou rozděleny na tělocvičnu, kavárnu s dětským koutkem, kde si zároveň můžete pohrát pod kontrolou „hlídací tety,“ a učebnu. Ta slouží k obchodním setkáním a vzdělávacím aktivitám.

Prostor slouží také jako kamenné zázemí projektu „Rodinné pasy“ královéhradeckého kraje. Rodiče tu mají možnost registrovat se a dozvědět se vše o tomto projektu.

Nekomerční aktivity:

Poradenství skupinové a individuální s výstižným názvem „Šťastná máma s přehledem“

Uskutečňujeme skupinové sezení, které se zaměřuje na: psychoterapii, somatická psychoterapii – práce s tělem, metody zvládání stresu a relaxace, metody mindfulness, koučink individuální, facilitace skupinových procesů, mentální trénink, projektivní diagnostické techniky, imaginace, sdílení, arteterapie.

Na toto skupinové poradenství navazuje úzce i individuální poradenství.

Hlídání dětí (doprovodná služba)

Hlídání dětí v herně je zajištěno jako doprovodná služba k ostatním aktivitám realizovaným v rámci projektu (cyklus přednášek, poradenské aktivity, poradenství).

Working centrum

Je určeno pro rodiče na mateřské či rodičovské dovolené. V určené dny po rezervaci zajišťujeme možnost práce na počítači s přístupem na internet a možností tisku v naší zasedací místnosti, kde budou mít klid na práci a zároveň možnost hlídání svého dítěte naší zkušenou „hlídací tetou“ v hracím koutku. Mohou tak při péči o své dítě rozvíjet svoji pracovní kariéru.  Tuto možnost nabízíme ve vyhrazených časech vždy ve středu a čtvrtek od 15:00 – 18:00 hod a v pátek dopoledne od 10:00 do 12: 00 hodin po domluvě na tel. čísle 607 578 144.

Tyto aktivity jsou podporovány v rámci dotačních programů Rodina a ochrana práv dětí MPSV, dále programu na podporu prorodinných aktivit Královéhradeckého kraje a z podpory Statutárního města Hradec Králové pro oblast rodin.

 

Komerční aktivity

 

Prenatální kurz pro budoucí rodiče

Kurz je rozdělen do části teoretické a praktické. Teoretická část se týká obou rodičů, kde se v rámci přednášek rodiče dozví základní informace o těhotenství a jeho úskalí, porodu a období šestinedělí a péči o kojence. Praktická část se týká budoucí maminky. Jde o pravidelné cvičení jednou týdně, kdy se posilují svaly, které se v budoucnu budou přetěžovat a protahují se svaly, které můžou bolet.  Cvičit mohou „těhulky“ od 12. týdne, které mají povolení od lékaře. 

Cvičení pro maminky po šestinedělí

Každá maminka chce být po porodu rychle v kondici. Tato hodina nabízí cvičení maminek v doprovodu dětí

Kurz psychomotorického vývoje dítěte od 1 roku do 3 let

Aktivita je zaměřena především na podporu motorického vývoje dítěte. V rámci této aktivity nabízíme 3 úrovně kurzu, a to v závislosti na věku dítěte (od 1 roku věku, od 2 let, od 3 let). U prvních dvou variant jde o cvičení rodiče s dětmi od 1 roku a od 2 let, od 3 let už zkoušíme dítě osamostatňovat a aklimatizovat na skupinu dětí. 

Pilates a rehabilitační pilates (Jolana Novotná)

Pilates je cvičební styl, který klade důraz na pevné tělo uvnitř a jeho funkčnost na povrchu. Mít funkční tělo znamená mít ho pevné i pružné zároveň. Výhodou cvičení Pilates je, že ho může cvičit kdokoli - ženy i muži všech věkových kategorií. Víc informací na webu www.pilatesnovotna.cz

Břišní tance se Sahar

Sahar v překladu znamená rozbřesk, počátek něčeho nového a to je také to, co bychom chtěli ženám předat. Kromě všech pozitivních účinků, které má orientální tanec na zdraví, bychom chtěli ženy naučit, aby do svého života pustily více radosti, lásky a spokojenosti se sebou a tím pádem i s okolím. Bližší informace na webu  www.sahar.cz

Taiči

Přináší klid v duši, ulevuje od bolesti a napomáhá tak ke zlepšování celkového zdraví. Pomalé pohyby, které se v Taiči provádějí, vedou k uvolnění svalstva i psychického napětí. Existuje celá řada odborných studií, které prokázaly, že Taiči skutečně uzdravuje. Bolesti zad, vysoký krevní tlak, nadváha, stres, deprese – to všechno jsou oblasti, na které Taiči pozitivně působí. Více informací na tel. p. Klímová 725 853 242.

Port De Bras

Port de Bras vychází z pohybů klasického i moderního tance, protahuje zkrácené svaly a uvolňuje páteř. Tanečně kondiční lekce zacílená na rozvoj pohybové koordinace a kontroly držení těla. Cílem je zlepšit schopnost správného zapojení hlubokých i povrchových svalových skupin. Ladné pohyby, relaxační muzika, odpočinek a požitek z tance. Choreografie je uspořádána tak, aby ji zvládl každý a odnesl si čistou hlavu a úsměv na tváři. 

Rehabilitační cvičení

Hodina plná rehabilitačního cvičení pod vedením Lindy Bartošové. Více informací na tel. p. Bartošová 777 551 248.

Angličtina pro maminky

V učebně mají rodiče možnost se v průběhu mateřské a rodičovské dovolené zdokonalovat v anglickém jazyce. Jde o malou skupinu rodičů. Lektorka si tvoří skupinu začátečníků, mírně pokročilých, pokročilých. Více informací na tel. p. Dančáková 604 449 091.

Hlídání

Jde o službu pro rodiče, kteří si potřebují zaběhnout na úřad, nakoupit… Hlídání nabízíme denně ve všední den od 9 do 18 hodin. Hlídání je zvýhodněné pro rodiny, které se zaregistrovali u rodinných pasů.

Organizování oslavy

Naše prostory slouží i na pořádání různých rodinných oslav. Více informací v rubrice ke stažení.

Pronájmy

Naše prostory je možné si pronajmout. Nabízíme k pronajmutí tělocvičnu, která je rodinného typu. Pro maximálně 10 – 15 klientů. V blízkosti jsou šatny s uzamykatelnými skříňkami a sociálním zařízením včetně sprch. Dále pronajímáme učebnu pro maximálně 20 lidí s možností zapůjčení plátna, dataprojektoru a flipchartu

 

BUDULÍNEK pozastavil svoji činnost od 1. 1. 2019

Centrum přátelské rodině Budulínek, který provozuje Salinger, z.s., po 8 letech svého fungování pozastavuje svoji činnost a hledá nové prostory.

Většina hradeckých maminek centrum Budulínek zná z doslechu, nebo samy využily jeho služeb, ať už díky účasti na přednáškách a besedách, poskytnutí poradenství či hlídání dětí, anebo zapojení se do aktivity „školka nanečisto“. Budulínek byl také součástí sítě Míst přátelské rodině, kam mohou rodiče přijít za účelem odpočinku, nakrmení a přebalení dítěte.

V současné době hledáme vhodné prostory pro navázání poskytování služeb rodinného centra, které budou dobře dostupné a ekonomicky dlouhodobě udržitelné.

Děkujeme Vám za dosavadní přízeň! Salinger, z.s.