Salinger, z.s.
Salinger, z.s.
 

Aktuality

Hledáme kolegu na pozici PRACOVNÍK V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

Adobe reader document

Do týmu Centra Síťovka hledáme posilu na pozici Pracovník v sociálních službách s nástupem listopad 2016. Více viz. příloha

Výběrové řízení na pozici SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK/CE

Adobe reader document

Do týmu Centra Síťovka hledáme posilu na pozici sociální pracovník/ce s nástupem listopad 2016. Více viz. příloha

Pozvánka na Den otevřených dveří

Jpeg image

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří do nově upravených prostor Centra Síťovka ve čtvrtek 22.9. v čase od 13 do 17hodin. Více informací naleznete v pozvánce.Těší se na Vás tým Centra Síťovka

Výběrové řízení na pozici SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK/CE

Adobe reader document

Do týmu Centra Síťovka hledáme posilu na pozici sociální pracovník/ce na úvazek 1,00 s nástupem říjen/ listopad 2016. Termín přijímání žádostí do 22.9.. Více informací naleznete v příloze.

Výběrové řízení na pozici PEDAGOG VOLNÉHO ČASU

Adobe reader document

Termín přijímání žádostí do 11.9.. Nástup září, říjen 2016 na 0,5 úvazku. Více informací naleznete v příloze.

Nabízíme zajímavé pracovní příležitosti!

Adobe reader document

Do našeho týmu hledáme posily pro pozici Pedagog volného času a Pracovník v sociálních službách. Čtěte více v přílohách. Těšíme se na vás

Pracovník v sociálních službách

Adobe reader document

Hledáme kolegu do týmu na pozici PEDAGOG VOLNÉHO ČASU

Adobe reader document

Do týmu KC Amaro Phurd - Pražská hledáme kolegu na pozici Pedagog volného času. Více informací naleznete v příloze.Těšíme se na spolupráci!:-)

Hledáme kolegu do týmu na pozici SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK/ZÁSTUPCE VEDOUCÍHO

Adobe reader document

Pro středisko KC Amaro Phurd - Pražská hledáme kolegu do týmu na pozici Sociální pracovník/zástupce vedoucího. Podrobnější informace naleznete v příloze.

Děkujeme BESIPu!

Předškolní klub U Piškota děkuje organizaci BESIP za darování reflexních vestiček pro děti. Naše procházky budou bezpečnější :-)

Uzavření ambulance 28.,29.6.2016

Adobe reader document

Z důvodu celoorganizačního vzdělávání bude ambulance služby ve dnech 28. a 29.6. uzavřena. V případě nutnosti budek dispozici vedoucí služby Mgr. Miroslava Pávková na tel. 777 807 051. Děkujeme za pochopení

Změny v otevírací době ambulance

Adobe reader document

Dovolujeme si vás upozornit na změny v otevírací době ambulance ve dnech 17., 18. a 24.5.. Více v přiloženém souboru. Děkujeme za pochopení

Uzavření ambulance 23.3.2016

Word 2003 document

Dne 23.3.2016 bude uzavřena ambulance Komunitního centra Amaro Phurd-Pražská. V případě potřeby bude k dispozici Mgr. Monika Smotlachová na telefonu 608 680 874.Děkujeme za pochopení.

Zpráva o činnosti za rok 2015

Prohlédněte si naši novou Zprávu o činnosti, ve které se dozvíte více o našich aktivitách i o tom, co se v roce 2015 dělo v KC Amaro Phurd - Pražská. Zprávu naleznete v sekci Propagace. Přejeme příjemné počtení

Omezení provozu

Z důvodu celoorganizační dovolené bude Komunitní centrum Amaro Phurd - Pražská od 23. 12. 2015 do 3.1. 2016 uzavřeno. Přejeme klidné a šťastné prožití vánočních svátků a vše nejlepší do roku 2016.

Poděkování za dar

Rádi bychom poděkovali firmě VEBA, textilní závody a. s. za darování textilií z výroby. Již podruhé nám poskytly krásný materiál, díky němuž mohou naše klientky nacvičovat a zdokonalovat šití na šicím stroji. Látky využijeme rovněž při vyrábění s dětmi na klubech. Moc děkujeme!

Staň se součástí našeho týmu I

Adobe reader document

Hledáme kolegu na pozici Komunitní pracovník. Zajímá vás více? Bližší popis pozice a požadavky naleznete v příloze.

Staň se součástí našeho týmu II

Adobe reader document

Hledáme posilu na pozici Pedagog volného času. Více viz příloha.

Hledáme kolegu na pozici SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK

Adobe reader document

Komunitní centrum Amaro Phurd-Pražská vypisuje výběrové řízení na pozici Sociální pracovník (plný pracovní úvazek). Nástup říjen - listopad 2015. Bližší informace v příloze.

Záškoláci? Vždyť mají omluvenku.

Adobe reader document

Komunitní centrum Amaro Phurd – Pražská upozorňuje na stupňující se problematiku „Skrytého záškoláctví“. S propagací tématu pomáhá i článek vydaný v Mf Dnes. Více se dozvíte v přiloženém článku.

LETNÍ OTEVÍRACÍ DOBA

Word 2003 document

POZOR ZMĚNA! Během letních prázdnin dochází k posunutí otevírací doby ambulantních programů střediska. Prázdninovou otevírací dobu naleznete v přiloženém letáku.Všem přejeme krásné léto!

Opět se uvidíme na Poznejme se navzájem

Word 2007 document

KC AP - P se zúčastní 7.ročníku festivalu sociálních služeb Poznejme se navzájem, které se koná u Univerzity Hradec Králové 19. 6. 2015 v čase 9,00 -18,00h. Více k programu akce v tiskové zprávě.

Rodiny s dětmi si užily Den Země "U Velryby"

Word 2003 document

Komunitní centrum Amaro Phurd - Pražská připravilo ve spolupráci s Knihovnou města Hradce Králové prožitkové odpoledne pro děti a jejich rodiče u příležitosti Dne Země. Více se dočtete v tiskové zprávě.

Den Země "U Velryby"

Adobe reader document

Komunitní centrum Amaro Phurd – Pražská a Knihovna města Hradce Králové pro Vás připravili interaktivní odpoledne pro rodiny s dětmi u příležitosti Dne Země. Můžete se těšit na program zahrnující zajímavé a hravé úkoly zaměřené na život na naší planetě a hezké chování vůči přírodě kolem nás. Hráči budou sbírat obrázky do herní karty, která jim zůstane na památku.

VYMĚŇ KNÍŽKU ZA ÚSMĚV 2015

Jpeg image

Komunitní centrum Amaro Phurd – Pražská pořádá 2. ročník dobročinné akce, jejímž cílem je získat dětské knížky k nácviku čtení u svých malých klientů. Vyměnit knížku za symbolickou magnetku s úsměvem je možné do 10. 4. 2015 přímo v komunitním centru nebo v klubu „U Piškota“.

Hledáme kolegu do předškolního klubu

Word 2003 document

Pro aktivity předškolního programu Cikne hledáme kolegu do týmu na Dohodu o provedení práce.Více informací v příloze.

Byt jako cesta k domovu

Word 2003 document

Komunitní centrum Amaro Phurd – Pražská dlouhodobě podporuje rodiny z Hradce Králové při snaze nalézt a udržet si kvalitní bydlení. Jednu z možností, jak úspěšně nastartovat cestu ke stabilizaci bytových podmínek, otevřely tzv. sociální byty.Více se dočtete v přiložené tiskové zprávě.

Zpráva o činnosti za rok 2014

Adobe reader document

Zajímá vás, co se nám v roce 2014 podařilo a čemu jsme se věnovali? V sekci Propagace najdete aktuální Zprávu o činnosti střediska za rok 2014. Přejeme příjemné počtení.
Tým KC Pražská

Komunitní centrum úspěšně vzdělává v rodinách

Word 2003 document

Stoupající nároky škol není vždy lehké zvládnout, o to hůř se s nimi vypořádávají rodiny, které si nemohou dovolit doučování. Důvodem může být neznalost cizích jazyků rodičů, nedostatečné zázemí pro přípravu svých dětí na školu. Tyto situace dobře znají pracovníci Komunitního centra Amaro Phurd – Pražská a proto, mimo jiné, nabízejí individuální přípravu do školy v rodinách. Více o tomto programu a jeho výsledcích se dozvíte v přiložené tiskové zprávě.

Komunitní centrum Amaro Phurd - Pražská pomáhá i v Třebechovicích pod Orebem!

Adobe reader document

Komunitní centrum Amaro Phurd - Pražská pomáhá i v Třebechovicích pod Orebem!

Poznali jsme se navzájem

Word 2003 document

V Hradci Králové proběhl 30. května 2014 již 6. ročník Festivalu sociálních služeb nazvaný Poznejme se navzájem. Komunitní centrum Amaro Phurd - Pražská, stejně jako ostatní střediska Občanského sdružení Salinger, se účastnilo této akce, která měla zvýšit povědomí široké veřejnosti o poskytovaných sociálních službách v krajském městě Královéhradeckého kraje.

Barvami a smíchem proti šedi a nudě všedních dní

Word 2003 document

Komunitní centra Amaro Phurd – Pražská a ZIP, střediska Občanského sdružení Salinger ve spolupráci s Knihovnou města Hradec Králové uspořádala v úterý 22. 4. 2014 multikulturní workshop s názvem „Barvy světa“. Celé odpoledne si mohli malí i velcí návštěvníci užívat program plný překvapení, zábavy a her. Čekala na ně exotická divadelní představení, ukázky cizokrajných tanců, tvůrčí dílny, mnoho netradičních aktivit a zábavných soutěží.

Artefiletika jako most, který boří bariéry.

Word 2003 document

Artefiletika je reflektivní, tvořivé a zážitkové pojetí vzdělávání a výchovy. Spojuje prvky výtvarné činnosti, akční tvorby i hry. Děti velmi baví a o to víc ty ze sociálně vyloučeného prostředí, které mají hravé a veselé aktivity velice rády. V rámci Komunitního centra Amaro Phurd - Pražská jsme artefiletické aktivity do programů zařadili na podzim roku 2012. V současné době již mají své pevné místo v týdenním programu a přináší dětem nové zážitky i zkušenosti. Více se o aktivitě a o tom, co dětem přináši můžete dočíst v přiložené tiskové zprávě.

Barvy světa

Jpeg image

Komunitní centra Amaro Phurd – Pražská a ZIP, střediska Občanského sdružení Salinger, Vás zvou na multikulturní workshop s názvem „Barvy světa“. Po celé odpoledne čeká na malé i velké návštěvníky bohatý program plný překvapení, zábavy a her. Přijďte shlédnout exotická divadelní představení a ukázky cizokrajných tanců! Prožijte s námi v úterý 22. 4. příjemně barevné odpoledne plné netradičních aktivit, tvůrčích dílen a zábavných soutěží! Těšíme se na všechny, kteří se s námi probarví dnem. Začínáme ve 13:00.

Občanské sdružení Salinger vyhlašuje vypsání výběrového řízení na získání „sociálního bytu“

Word 2003 document

Občanské sdružení Salinger vyhlašuje vypsání výběrového řízení na získání „sociálního bytu“ . Byt je situován v centru města. Velikost bytu je 2+1 o výměře 100m2.

Hlavními podmínkami pro zařazení žadatele do VŘ jsou:
1) Aktivní podíl na řešení své životní situace, ve které se nachází, ve spolupráci se sociální službou, sociálními pracovníky města či jinou organizací a tuto spolupráci doloží písemným doporučením;
2) V době podání žádosti dosažení věku 18 let;
3) Trvalé bydliště v Hradci Králové, nebo dítě/děti započaly PŠD v Hradci Králové, nebo uchazeč prokáže, že v HK min. po dobu 1 roku pobývá (nájemní/pracovní smlouva);
4) Žadatel musí:

· prokázat platební schopnost, dokládá výši příjmu, výši dávek, v případě, že je dlužníkem dokládá splátkový kalendář/splátkové kalendáře;

· doložit potvrzení o bezdlužnosti u dodavatele elektřiny a plynu u energetické společnosti ČEZ;

· nejdéle do 12.3.2014 do 14hodin donést vyplněnou žádost, spolu se všemi přílohami na adresu Komunitního centra Amaro Phurd - Pražská, ulice Pražská třída 559, HK 500 04;

· být schopen složit vratnou kauci ve výši jednoho celého měsíčního nájmu 5203Kč v den podpisu Smlouvy o podnájmu (bez služeb - zálohy za služby jsou rozpočítány až podle počtu osob v rodině).
5) Žadatel není vlastníkem bytu nebo nemovitosti určené k bydlení;

Výsledky výběrového řízení budou známy nejdéle 14.3. 2014. Žadatelé budou o výsledku telefonicky informováni. Stěhování do nového bytu proběhne 1. 4. 2014.
Pokud budete mít zájem o více informací volejte Mgr. Miroslava Pávková 777 807 051Žádosti jsou přijímány během ambulantní otevírací doby střediska: http://www.salinger.cz/sluzby/kc-am-prazska/oteviraci-doba.phpFormulář žádosti a čestné prohlášení žadatele o pravdivosti údajů naleznete v příloze.

V případě potřeby kontaktujte vedoucí Komunitního centra Amaro Phurd-Pražská Mgr. Miroslavu Pávkovou na mobilním čísle 777 807 051.

Společné vyrábění "Náš dům z potravin"

Adobe reader document

Přijďte si s námi vyrobit koláž na téma "Náš dům z potravin"! Budeme se na Vás těšit v úterý 3. 12. od 13h na klubu BARE.

Výběrové řízení na pozici SPECIÁLNÍ PEDAGOG pro Komunitní centrum Amaro Phurd-Pražská

Adobe reader document

Občansko sdružení Salinger vypisuje výběrové řízení na pozici SPECIÁLNÍ PEDAGOG pro Komunitní centrum Amaro Phurd-Pražská. Více informací naleznete v příloze.

Barevnější svět očima dětí v městské knihovně

Jpeg image

Jak si děti představují barevnější svět, se dozvíte z unikátního leporela, které je složeno z více než tří tisíc obrázků do délky půl kilometru. Ideální svět, tedy svět bez násilí, ztvárnily předškolní děti z více než stovky mateřských školek či neziskových organizací z celé České republiky, mimo jiné i z Komunitního centra Amaro Phurd – Pražská z Hradce Králové.
Výstavu můžete navštívit v nové budově městské knihovny ve Wonkově ulici do 16. do 27. září. V přídě dotazů Vám více informací poskytne Mgr. Zuzana Šmídová, tel. 607 026 910

Občanské sdružení Salinger reaguje na potřeby klientů sociálními byty

Adobe reader document

Občanské sdružení Salinger nabízí svým klientům čtyři „ sociální byty“. Správu bytů a systematickou práci s ubytovanými zajišťují terénní sociální pracovníci Komunitního centra Amaro Phurd - Pražská. V současné době jsou všechny bytové jednotky plně obsazené a spolupráce rodin s pracovníky se těší vzájemné spokojenosti. Více se dočtete v přiložené tiskové zprávě.

Dočasné stěhování rodin z Pražské třídy

Word 2003 document

Z důvodu zaslepení splaškové kanalizace u domu na Pražské třídě čp. 559 došlo ve dnech 7. a 8. srpna k přestěhováním stávajících nájemců bytů domu na ubytovnu Brněnská. Bližší informace naleznete v přiložené zprávě. Provoz Komunitního centra zůstává stejný. Rozšířeny jsou terénní aktivity v oblastech Pražské předměstí, Svobodné Dvory, kolem obchodního domu Tesco až po Tylovo nábřeží.

Komunitní centrum v úterý a středu ZAVŘENO

Vážení a milí, toto úterý a středu (9. 7. a 10. 7. 2013) je Komunitní centrum Amaro Phurd - Pražská uzavřeno z důvodu školení pracovníků. Děkujeme za pochopení.

Klub CIKNE - tento pátek otevřen

Jelikož byl klub minulou středu zavřen, máme výjimečně otevřeno tento pátek! Takže všechny malé klienty rádi uvidíme v pátek 14. 6. na klubu CIKNE.

Výběrové řízení na pozici "SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK"

Adobe reader document

Občanské sdružení Salinger příjme pro středisko Komunitní centrum Amaro Phurd-Pražská sociálního pracovníka na plný pracovní úvazek. Nástup: červenec 2013. Bližší informace v příloze.

Výběrové řízení na pozici 'VEDOUCÍ STŘEDISKA'

Adobe reader document

Občanské sdružení Salinger příjme pro středisko Komunitní centrum Amaro Phurd - Pražská vedoucí/ho střediska na plný pracovní úvazek (zástup za MD). Nástup: červen/červenec 2013. Více informací v příloze.

Poděkování podniku VEBA, textilní závody a. s.

Jpeg image

Rádi bychom poděkovali firmě VEBA, textilní závody a. s. za darování textilií z výroby. Díky tomuto daru mohou naše klientky nacvičovat šití na šicím stroji, čímž rozvíjejí své dovednosti a zvyšují si tak pracovní kompetence. Moc děkujeme!

Ve středu CIKNE ZAVŘENO

Ve středu dopoledne bude uzavřen klub CIKNE z důvodu školení pracovníků. Děkujeme za pochopení.

VESELÉ VELIKONOCE!

Jpeg image

Veselé Velikonoce přejí pracovníci KC Amaro Phurd Pražská! Užijte si svátky a rádi Vás v našem komunitním centru uvidíme v úterý 2. dubna :-)

Zveme Vás na Den otevřených dveří!

Png image

V pátek 8. 3. 2013 se od 10h do 14h koná v prostorách Komunitního centra "Den otevřených dveří" u příležitosti 10. výročí založení Komunitního centra Amaro Phurd - Pražská. Během dne si můžete prohlédnout prostory centra, prohlédnout si výstavu obrázků dětí, shlédnout prezentaci centra, zúčastnit se workshopu čardáše a ochutnat romská jídla. V 11:30 proběhne slavnostní přípitek a slovo vedoucí. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Zaujalo nás: "Nebuď dilino! - klip upozrňující na segregaci romských dětí v českém školství"

Jpeg image

Hiphopový videoklip "Nebuď dilino!" vznikl jako součást projektu občanského sdružení Slovo 21 zaměřeného na romské rodiče. Klipem se snaží přispět k prevenci umísťování romských dětí do praktických škol. Celý článek si můžete přečít na webových stránkách http://www.slovo21.cz/nove/index.php?option=com_content&view=article&id=102&Itemid=41&lang=cs a klip shlédnout na stánkách: http://www.youtube.com/watch?v=g2pHBMm444w

V úterý GOĎAVER a CIKNE ZAVŘENO

Z důvodu školení pracovníků bude v úterý 19. 2. 2013 klub CIKNE uzavřen. Ráno nebudou poskytovány ani podpůrné úkony. Komunitní centrum se otevře v 13h, kdy začíná klub BARE.

Napsali o nás...

Jpeg image

Článek o patnáctých narozeninách našeho sdružení se objevil v Hradeckém deníku. Přečíst si jej můžete na stránkách http://hradecky.denik.cz/spolecenska_rubrika/salinger-jeste-behem-tohoto-roku-oslavi-uz-patnactiny-20121211.html

Mikulášská nadílka v klubu Cikne

Adobe reader document

O dopoledním klubu Cikne nás ve středu o 10 hodině navštíví Mikuláš. Pro hodné dětičky bude mít určitě dárečky a s těmi zlobivými si poradí čert.

Napsali o nás...

Jpeg image

V Hradeckém týdeníku 5+2dny si můžete přečíst článek o S-kartách, v němž je citován jeden z našich pracovníků.

Podzimní BAZÁREK

Word 2003 document

Letos opět pořádáme tradiční bazar oblečení! Ke koupi budou i další drobné předměty pro domácnost či hračky. Vše proběhne v pátek 16. listopadu 2012. Začínáme v 13:30 v Komunitním centru na Pražské. Bazar bude ukončen v 16h. Těšíme se na všechny!

Pozvánka na loutkové představení

Adobe reader document

Zveme Vás na loutkové představení "Jak šel Kozlík do světa". Netradiční pohádku můžete vidět v Prorodinném centru Budulínek v neděli 11. 11. 2012 od 15 hodin. Bližší informace na http://www.salinger.cz/sluzby/budulinek/

Poslední týden na návštěvu výstavy 'Romano barvaľipen - romské bohatství'!

Adobe reader document

Až do 31. 10. 2012 můžete navštívit výstavu velkoformátových fotografií "Romano barvaľipen - romské bohatství"v Novém Adalbertinu na Velkém náměstí v Hradci Králové.

ROZHOVOR S FOTOGRAFEM VÝSTAVY "ROMANO BARVAĽIPEN - ROMSKÉ BOHATSTVÍ"

Adobe reader document

Přečtěte si zajímavý rozhovor s fotografem Václavem Krejčím!

Rozloučení s předškoláky

Adobe reader document

Ve čtvrtek od 11h proběhne na klubu CIKNE rozloučení s předškoláky. Zveme rodiče dětí, ale nejen je, aby se přišli podívat. Přichystáno máme malé divadelní představení, tak doufáme, že nám vše vyjde. Budeme se těšit!

Výlet do lesa

Úspěšní soutěžící z klubu BARE se dnes vydávají na výlet do lesa, kde je kromě soutěží a her bude čekat i opékání buřtů. Pro ostatní je dnes klub zavřen.

"MY PRACUJEME" ještě jinak

Adobe reader document

V příloze si můžete prohlédnout letáky ke kampani.
Víc na www.mypracujeme.cz

Kampaň 'MY PRACUJEME'

Chceme Vás upozornit na zajímavou kampaň "My pracujeme":
TISÍCE ROMŮ NARÁŽÍ NA ŠPATNOU POVĚST, KTERÁ JIM BRÁNÍ ZÍSKAT PRÁCI.
TAK PROČ SOUDIT PŘEDČASNĚ?

Více na www.mypracujeme.cz

Nová koncepce

Již od začátku prázdnin jsme najeli na novou koncepci služeb. Ještě více jsme se zaměřili na práci s rodinami a podpořili jsme také práci v terénu a doprovody.

Taneční workshop pro veřejnost!

Adobe reader document

PŘIJĎTE SE NAUČIT ČARDÁŠ! Pořádáme taneční workshop pro všechny a to v Budulínku 24.7.2012 od 17:30 do 19:00 hod. Vstupné dobrovolné. Více informací v příloze. TĚŠÍME SE NA VŠECHNY!

Výlet na lodičky

Opět soutěžíme o možnost zúčastnit se výletu na lodičky. Výlet proběhne ve čtvrtek 28. 6. 2012, ale soutěžit můžete začít již teď! Kromě projíždky po řece Orlici nás čeká i opékání buřtů a určitě i spoustu zábavy!

Napsali o nás...

Jpeg image

V zpravodaji Radnice ze dne 13. 6. 2012 jste si nejen o nás mohli přečíst reportáž z festivalu sociálních služeb Poznejme se navzájem.
Více na: http://issuu.com/mmhk/docs/radnice_23_2012?mode=embed

Promítání fotek z výletu

Ve čtvrtek 14. 6. od 15:45 promítáme fotky a videozáznamy z výletu do Broumova. Vítáni budou zejména účastníci výletu!

Festival sociálních služeb 'Poznejme se navzájem'

Jpeg image

V pátek 8. června nás můžete navštívit na festivalu sociálních služeb "Poznejme se navzájem". Více informací na webech: http://www.facebook.com/PoznejmeSeNavzajem nebo http://krasnno.cz/index.php?akce=kompla&kod=6&ids=36&table=kompla

POZOR!!! Zavřeno!

Z důvodu malování na klubech bude od čtvrtka 7. 6. do pondělí 11. 6. včetně zavřeno. Rádi Vás uvítáme v úterý v nově vymalovaném klubu!

Čarodějnické bubnování s Alda-manem

Jpeg image

V pondělí 30. dubna od 13h pořádáme v klubu Čarodějnické bubnování s Alda-manem. Můžete si poslechnout hru na dejmbe (africký buben), vyzkoušet si hru na djembe i doprovodné nástroje. Těšíme se na malé i velké klienty!

Výstava v AC klubu

Jpeg image

Od 8. dubna můžete v AC klubu navštívit výstavu "To jsme my - Oda amen sam", kde jsou k vidění výrobky klientů i fota z běžného provozu centra. Výstava bude trvat do 24. dubna. Zmínku o výstavě otiskl i Hradecký deník (12. dubna 2012, číslo 87)

Naši pracovníci se účastní Pedagogických dnů na UHK

Adobe reader document

Prezentaci našich pracovníků můžete vidět dnes 26.3. v bloku od 13h v budově Nového Adalbertina (na Velkém náměstí), učebna F4. Přednáška se koná v rámci Pedagogických dnů na Univerzitě Hradec Králové. Více můžete zjistit na stránkách univerzity: http://www.uhk.cz/cs-cz/konference/pedagogicke-dny/zakladni-informace/Stranky/default.aspx

Náš kolega v novinách...

Jpeg image

Rozhovor s naším kolegou o práci v komunitním centru a romské komunitě si můžete přečíst v 7Sedmičce Královéhradeckého kraje (číslo 11, ročník IV., z 15. března 2012).

Firma Garris podpořila nákup tanečních úborů pro děti

Jpeg image

Díky firmě Garris Services, a. s., budou mít členové taneční skupiny Komunitního centra Amaro Phurd-Pražská, jehož provozovatelem je Občanské sdružení Salinger, nové úbory. Firma přispěla komunitnímu centru na nákup šatů a košilí pro 7 dívek a 7 chlapců. Soubor tak zahájí vystupování v roce 2012 v novém. Taneční soubor při komunitním centru funguje již téměř tři roky, za tu dobu vystoupil na několika desítkách představení či soutěží, např. při slavnostním otevření Ústavu sociální práce při Univerzitě Hradec Králové, na festivalu sociálních služeb „Žiju stejně jako ty“.

Napsali o nás...

Jpeg image

O našem středisku psali na portále Gipsy Television (GipsyTv.eu). Článek si můžete přečíst v příloze této aktuality nebo přímo na portále:
http://www.gipsytv.eu/gipsy-television/spravy/predstavujeme-obcianske-zdruzenie-salinger.html?page_id=2338

Gipsy Television je romská internetová televize, jejímž cílem je podpora romské národnostní menšiny prostřednictvím výroby audiovizuálních děl. V rámci svých aktivit se snaží o zlepšení povědomí veřejnosti ve vztahu k marinalizovaným romským komunitám.

"Pražská" v médiích...

Přečtěte si, jak pokračuje komunitní práce na Pražské: http://www.socialniprojekty.cz/?p=1885

Prezentace našeho střediska

Od středy 4. ledna 2012 je v prostorách Magistrátu města Hradec Králové k vidění prezentace našeho střediska. Na nástěnkách v prvním patře se můžete dozvědět o naší činnosti a prohlédnout si několik fotek z našeho centra.

Cena Sociálních Služeb

Pro všechny naše příznivce: Můžete pro nás hlasovat na webu
http://www.cenasocialnichsluzeb.cz/index.jsf
kategorie Služby sociální prevence. Děkujeme :-)

Bazárek

Jpeg image

Zveme všechny na BAZAR! Za symbolickou cenu na vás čeká oblečení pro děti i dospělé, hračky apod. V úterý 15. listopadu od 13 do 15:30h se na vás budeme těšit!

Den otevřených dveří

Jpeg image

Dne 11. a 12. října od 9 do 15:30 hodin proběhne v Komunitním centru Den otevřených dveří. Akce proběhne v rámci Týdne sociálních služeb ČR, který pořádá Asociace poskytovatelů dociálních služeb.

Turnaj ve fotbálku

Jpeg image

V úterý 26. září proběhne na klubu od 13h turnaj ve stolním fotbálku. Uvítáme velké, malé i dospělé a uvidíme, kdo vyhraje!!!

Letní workshop

Jpeg image

Zveme všechny příznivce vyrábění na "Letní workshop", který proběhne tradičně v klubu. V úterý 16. 8. 2011 a nyní začínáme již v 12:30h. Tešíme se na malé, velké i dospělé!
(Mimochodem, plakát na akci vyrobila Jája.)

Romano hangos "Nechceme být vyhnanci ve své vlastní zemi, dejme o sobě vědět"

Jpeg image

Romano hangos, ročník 13 • číslo 6 • vyšlo 29. června 2011; str. 3
přístup z: http://www.srnm.cz/rh/2011/RH0611.pdf

Romano hangos '¨Mamííí, mamííí, tam je cigán!'

Jpeg image

„Mamííí, mamííí, tam je Cigán!“
zaznělo na dětském pískovišti…

Romano hangos, ročník 13 • číslo 6 • vyšlo 29. června 2011; str. 5
přístup z: http://www.srnm.cz/rh/2011/RH0611.pdf

Romano hangos 'Na firmy otevřené menšinám čekalo ocenění'

Jpeg image

"Za přítomnosti vládní
zmocněnkyně pro lidská práva
Moniky Šimůnkové obdrželo 23.
června dalších jedenáct zaměstnavatelů
z různých míst České republiky
značku Ethnic Friendly
zaměstnavatel...." celý článek je níže na webu nebo v obrázkové příloze pod aktualitou.

Romano hangos, ročník 13 • číslo 6 • vyšlo 29. června 2011; str. 1, 3
přístup z: http://www.srnm.cz/rh/2011/RH0611.pdf

Zajímavosti z tisku

Z měsíčníku Romano hangos vybíráme zajímavé články, které si můžete přečíst buď přímo na stránkách http://www.srnm.cz/cz/romanohangos.htm nebo v obrázkové příloze, která je součástí jednotlivých aktualit.

Schůzka s komunitou

V pondělí 27. června od 16h proběhne v klubu schůzka s komunitou. Probírat se bude především chystaný výlet do Orlických hor, ale nezůstaneme jen při něm. Připraveny jsou i fotky z předchozích akcí. Těšíme se na Vás!

Výlet na lodičky

Již od minulého týdne probíhá etapová soutěž o možnost se zúčastnit výletu na lodičky. Na lodičky půjdeme ve čtvrtek 23. června, z klubu odcházíme v 13h. Jelikož máme volných jen 10 míst, o možnost jet se soutěží. Ještě není pozdě se do soutěže zapojit. Ahóóój Pražská!

Festival: Žiju stejně jako ty! aneb Poznejme se navzájem

Zveme Vás na festival "Žiju stejně jako ty! aneb Poznejme se navzájem", který proběhne v sobotu 4. června v Šimkových sadech (od 11:00 do 22:00 hodin). Na festivalu se budou prezentovat organizace působící v sociálních službách, vystoupí známé hvězdy naší pop music, a uvidíte i spoustu dalších věcí. Mimojiné i vystoupení našich klientů :-) Podrobný program si prohlédněte na webových stránkách: http://www.zijustejnejakoty.cz/

Den dětí s Městskou policií

V úterý (31. května) je komunitní centrum zavřené. Rádi Vás uvidíme na Dni dětí, který pořádá Městská policie v Šimkových sadech. Pro děti je připraveno množství soutěží o ceny a navíc budou k vidění i zajímavá vystupení. Den dětí bude zahájen od 9:00 a potrvá do 14:00 hodin.

Vystoupení ke Dni matek

Ve čtvrtek v 11h proběhne na klubu CIKNE krátké vystoupení věnované všem maminkám, neboť se nám blíží Den matek. Připraveny jsou písničky a možná dojde i na tanec. A pro maminky si děti nachystaly překvapení :-)

VESELÉ VELIKONOCE!

Komunitní centrum Amaro Phurd - Pražská přeje nejen svým klientům veselé Velikonoce a bohatou pomlázku! :-)

Vyzkoušení těhotenského simulátoru

Během prvních tří týdnů měsíce dubna měli klienti možnost vyzkoušet si na vlastní kůži těhotenský simulátor. Odvážlivci tak zjistili, jak se cítí žena ve třetím trimestru těhotenství. Simulátor měl mezi klienty značný ohlas. Za zapůjčení děkujeme NZDM Mandl Nové Město nad Metují :-)

Výstava výtvarných prací klientů 'Amaro romipen - amaro baripen'

Zveme Vás na výstavu klientských výtvarných prací s názvem "Amaro romipen - amaro baripen" (Naše romství je naše hrdost.) Práce budou ke shlédnutí v AC klubu v Hradci Králové a to od 27. dubna po dobu dvou týdnů.
Vernisáž výstavy proběhne 27. dubna od 15h a na programu je prezentace komunitních center Amaro Phurd - Pražská a Okružní, následná ochutnávka z tradiční romské kuchyně a vystoupení klientů. Přijďte se podívat! :-)

Velikonoční workshop

Zveme všechny tvořivé klienty na velikonoční workshop! Ten se uskuteční v úterý 19. dubna 2011 od 13:00 do 14:30 v prostorách klubu. Vyrábět se bude velikonoční výzdoba a vyzkoušíte si i netradiční zdobení kraslic.

Společný úklid kolem domu

V pondělí 4. dubna od 10h proběhne společný úklid okolo prostor domu. Doufáme, že všichni přiloží ruku k dílu! :-) Těšíme se na hojnou účast.

Jarní setkání s komunitou

Další setkání s komunitou proběhne v klubu v pondělí 28. března od 16h. Řešit budeme aktuální dění a možnost letního výletu. Opět budou k vidění fotky z předchozích akcí a čekat na Vás bude i drobné občerstvení. TĚŠÍME SE NA VÁS!

Vystoupení v Aldisu

V pátek 18. března vystoupí od 15h taneční kroužek BARE v Aldisu na Veletrhu infotour a cykloturistiky. Přijďte se podívat na veletrh i na nás. Více o veletrhu na: http://www.infotourhk.cz/cs a o doprovodném programu: http://www.infotourhk.cz/cs/doprovodny-program/doprovodny-program

Beseda o drogách

V úterý 15. února od 13:30 se bude na klubu povídat o drogách a návykových látkách s pracovníky Laxusu. Zveme všechny, kteří se chtějí něco zajímavého dozvědět, na klub Bare.

Valentýnský workshop

Zveme všechny tvořivé rodiče i děti na Valentýnské vyrábění! Přijďte si ve čtvrtek 10. února od 13h vyrobit dáreček na svatého Valentýna :-)

První setkání s komunitou v letošním roce

Poprvé v tomto roce se sejdeme ve středu 26. 1. v 16h opět v klubu. Kromě proběhlých událostí a aktuálních témat se podíváme na nové fotky a budeme promítat video z tanečního vystoupení dětí na Univerzitě Hradec Králové. Těšíme se na Vaši účast!

Vystoupení na Univerzitě Hradec Králové

Ve čtvrtek 13. 1. 2011 jsme vystoupili na slavnostním otevření Ústavu sociálních studií Univerzity Hradec Králové se svým tanečním vystoupením. Tancoval se čardáš, hip hop a i malé děti přispěly svým tanečkem. Vystoupení mělo příznivý ohlas. Pro ty, kteří se nemohli zúčastnit, máme dobrou zprávu - vystoupení můžete shlédnout u nás. Bude se promítat při nejbližším setkání s komunitou.

VESELÉ VÁNOCE...

...A ŠŤASTNÝ ROK 2011 PŘEJÍ PRACOVNÍCI KOMUNITNÍHO CENTRA AMARO PHURD PRAŽSKÁ.

Předvánoční setkání

V úterý od 13h proběhne během klubu Bare předvánoční setkání u stromečku. A možná přijde i Ježíšek :-) Těšíme se na malé i velké!
Zároveň upozorňujeme na změnu otevírací doby: ve středu 22. 12. 2010 jsou oba kluby (Cikne i Bare) spojené, proběhnou v čase 12 - 15h.
Od čtvrtka 23. 12. 2010 je komunitní centrum UZAVŘENO.
Znovu OTEVÍRÁME 3. 1. 2011.

Předvánoční bazar

Ve čtvrtek 9. 12. 2010 od 9 - 15h na vás v prostorách KC Amaro Phurd - Pražská čeká dětské oblečení, náčiní do kuchyně, hračky apod. za symbolickou cenu. Přijďte si nakoupit před Vánocemi!

Čertovské řádění

Ve čtvrtek 2. prosince od 13h jsme pro Vás připravili čertovské řádění, které se bude konat v tělocvičně Budulínku. A možná přijde i Mikuláš! :-) Těšíme se na malé, velké i dospělé!

Výstava obrázků "Amaro Dživipen" v Budulínku

Zveme Vás na výstavu klientských obrázků na téma "Amaro Dživipen" (Náš život), která bude k vidění v prostorách centra Budulínek od 1. prosince do 15. prosince 2010.
Centrum Budulínek, Karla IV. 430, Hradec Králové 3

Promítání v klubu

Zveme Vás na promítání filmu podle Vašeho výběru. Nabídka třech filmů je k dispozici v klubu, ten který dostane nejvíce hlasů bude promítán v úterý 30. listopadu 2010 od 13h.
Těšíme se na všechny příznivce filmů!

Pražská 'Talentmánia'

V úterý 23. listopadu 2010 proběhne na klubu soutěž ála "Talentmánia". Soutěžit mohou klienti Cikne, Bare i Poradenství v různých kategoriích (tanec, zpěv, atd.). Odborná porota vybere toho nejlepšího, který bude odměněn. Soutěž začíná ve 13h a předpokládaný konec bude v 14:30h. V případě velkého množství účastníků je možné konec posunout.

TĚŠÍME SE NA VŠECHNY SOUTĚŽÍCÍ!!!

Listopadové setkání s komunitou.

V pondělí 15. listopadu 2010 proběhne setkání s komunitou. Bude se diskutovat na aktuální témata, seznámíte se s paní ředitelkou Občanského sdružení Salinger a je připraveno i drobné občerstvení.
Zápis ze setkání bude k přečtení na nástěnce v klubu.

© 2011-2016 Salinger, z.s. | Salinger z.s.: tel. 495 267 269, info@salinger.cz, Gočárova Třída 760, 500 02 Hradec Králové 2